İnternetten sipariş vermek

Günümüzde artık internet üzerinden alışveriş yapmak, hayatın olmazsa olmaz, çok sıradan ve alışılmış bir parçası. İster büyük şehirlerde, her türlü alı şveriş merkezinin yer aldığı metropoller isterse de küçük kentlerimizde, kırsal alanlarda ya da köylerde yaşasın, pek çok kişi günlük olarak gıdadan sağlığa, mobilyadan kıyafete, kişisel bakım ürünlerinden elektronik aletlere kadar çok çeşitli ihtiyaçlarını online olarak satın almak suretiyle karşılamakta. Bunun sebepleri arasında sunulan kolaylık, güvenlik ve gizlilik gibi pek çok farklı unsur yer alıyor. Webde bulunan ürün çeşitliliği de yine online alışveriş oranının yüksekliğinin mühim sebeplerinden biri. Çünkü pek çok vatandaşımız bilhassa da küçük şehirlerde ya da nüfusu az olan, ufak yerleşim birimlerinde ikamet edenler, kendilerine yakın dükkan ya da mağazalarda aradıkları ürünleri ya hiç bulamıyorlar ya da istedikleri renk, model vs. gibi özellikleri içeren seçenekler kendilerinin erişiminde olmuyor. 

Hepimizin çok iyi bildiği öteki bir faktör ise, online satış yapılan platformlarda yerel dükkanlara göre çok daha uygun fiyatlar ve kampanyalar yakalamanın mümkün olması. Pek çok küçük ilimizde belirli ve özel ürünleri satan çok az sayıda mağaza bulunuyor, hatta bazen ancak bir mağazanın istenen ürünü sattığı görülebiliyor. Bu durum dükkanların tekel mantığıyla çalışmasına, karşılarında hiçbir rekabet olmadığı için de indirim veya kampanya yapmaya lüzum duymamasına sebep oluyor. Son on yılda internet vasıtasıyla al ışverişin bu kadar popülerleşmiş olmasının bir başka sebebi de bazı ürünleri almanın gizlilik gerektirmesi ya da kişilerin bu tür ticaret işlemleri esnasında utanıp çekinmeleri sebebiyle yerel mağazalarından asatın alım yapmaya yanaşmak istememeleri. Online şekilde gerçekleştirilen satışlarda ise müşteriler kendileriini güvende hissederek çok daha rahat ve keyif dolu bir şekilde bu ürünleri inceleyebiliyor ve seçebiliyor. Özellikle de konu cinsellik ve cinsel sıhhat oldu mu, meselenin hassasiyetine ve kişisel yaşantılarımızı etkileme boyutları açısından ciddiyetine rağmen, pek çok insan hayatlarını çok kolaylaştırabilecek ürünleri sırf mahalle baskısı yüzünden satın alamayarak kendi kendilerini çok daha mutsuz ve tatminsiz bir hayata mahkum etmek zorunda bırakılıyorlar.

Yine de bazen değerli ziyaretçilerimizden istedikleri ve sitemizde uygun fiyata aradıkları çeşidiyle buldukları ürünleri internet üzerinden sipariş etmekte tereddüt yaşadıkları ve kafalarında kimi sorular olduğuna dair çeşitli mesajlar aldığımız olabiliyor. Bu yüzden siz değerli ziyaretçilerimiz için online olarak alış veriş yaparken bilmeniz gereken her şeye ufak ufak değinen ve en çok karşılaştığımız sorulara yanıt veren kısa sualler ve bilgiler derledik. Bu bilgiler ışığında hem cinsel hem kişisel hayatınızı kökünden değiştirecek cinsel sağlık ürünlerimizi güven, gizlilik ve kolaylıkla internetten sipariş vererek keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayacağınızı umuyoruz. Bizim için önce sizin mutluluğunuz geldiğini unutmayın.

İnternetten alışveriş yapmak ne kadar güvenli?

3-D Secure kullanılan güvenilir ortamlarda gerçekleştireceğiniz işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş kati surette siz ait bilgilere ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası, vermiş olduğunuz kart bilgilerini direkt bir şekilde banka POS sistemine iletmekte ve işlemin neticesi müşteriye, genellikle cep telefonu aracılığıyla iletilmektedir. Bu bilgilere ne bizim ne de başka herhangi bir üçüncü şahıs ya da kurumun erişmesi kesinlikle söz konusu değildir. Kredi kartınız ve banka hesabınız bu sistemin kullanıldığı sayfalarda bütünüyle güvence altındadır.

3-D Secure Nedir?

Kredi kartıyla alışveriş yapılırken kullanılan 3-D Secure, esasen bir kimlik doğrulma sisteminin adıdır. Bu amaç için Visa ve MasterCard’lar için iki farklı isimde iki ayrım sistem bulunmaktadır. Bu iki sistemin adı farklı olsa da çalışma esasları bütünüyle aynıdır ve kendilerine ait kredi kartı kullanıcılarına kesin bir doğrulama sistemi sayesinde aşılamaz bir güvenlik sunarlar.

İnternetten satın alınan ürünlerin elimize ulaşması çok uzun mu sürer?

Hayır. Vereceğiniz siparişler genellikle aynı iş günü içinde kargoya verilir ve birkaç gün içinde elinize ulaşmış olur. Bununla ilgili ayrıntılı bilgiye Nakliye ve Teslimat sayfasından ulaşabilirsiniz. Bazı özel koşullar teslim süresini uzatabilmektedir. Stokta bulunan ürün sayısından fazla adette sipariş verildiği takdirde tedarik süresi uzamakta ve bu gibi durumlard akullanıcılarımız mutlaka durumdan haber edilmektedir.

İnternetten satın alırsam kargomu takip edemem ki? Ya aldıklarım kaybolursa?

Alışverişinizi tamamlar tamamlamaz, yani sepetiniz onaylanıp da ödemeniz gerçekleştiği anda, önce sitemizin Siparişlerim kısmından sipariş numaranızla, daha sonra da kargo şirketinin internet sitesinden kargo takip numarası ile paketinizin hazırlanmasından kargoya verilmesi ve ardından size ulaşmasına kadar her aşamada ayrıntılı takip gerçekleştirebilirsiniz. Siparişinizin kaybolması gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Çalıştığımız kargo şirketlerinin bize karşı onlara teslim edilen ürünleri değerli müşterilerimize ulaştırma sorumluluğu vardır.

Ürünler hatalı veya eksik gelirse değiştirileceğinden / eksiklerin giderileceğinden nasıl emin olacağım?

Müşterilerimize hatırlarmak istediğimiz mühim bir husus da şu: Birlikte çalıştığımız şirketlerin nasıl bize karşı sorumlulukları varsa, bizim de hem çok değerli müşterilerimize hem de birlikte çalıştığımız bankalara karşı sorumluluklarımız var. Ödemenizin iade edilmesinde, siparişin değiştirilmesi ya da eksiklerin tamamlanmasında herhangi bir sorun yaşamayacağınıza taahhüt veriyoruz. Eğer müşterilerimi zinsiparişlerini eksik olmadan tes limet miyor olsaydık, işimizi sürdürmekte zorluk çekerdik çünkü bankalar, kullanıcılarından gelen şikayetler ışığında, kendileri aracılığıyla sizden ödeme almamıza zaten izin vermezlerdi.

İnternette satılan ürünlerin kaliteli olmadığını duydum.

Web üzerinden pazarlama yapan sitelerdeki fiyatlar, alıştığımız yerel dükkan fiyatlarına göre çok daha avantajlı olduğu için, pazarlanan ürünlerin dükkanlarda gördüklerimize kıyasla daha düşük kalitede olduğu söylentisi, online alışverişin patlama yaptığı günlerden beri gündemde olan bir söylentidir. Bütün ürünlerimiz ve ilaçlarımı en yüksek kalite güvencesi altında pazarlanmaktadır. Bunu istediğiniz mağazada satılan ürünlerin içerikleri ve özellikleri ile karşılaştırarak kendi kendinize de rahatlıkla görebilirsiniz. Bir başka opsiyon da yıllardır interner üzerinden alım satım yapan milyonlarca insanın yorumlarına kulak vermek olailir. Sitemizdeki her ürün ve ilaç için kullanıcı yorumları tedarik edilmiştir. Bu sayede her ne almak istiyorsanız önce diğer müşterilerin yorumlarını okumak suretiyle bilgi ve fikir edinebilir, kararınızı kendiniz, gönül rahatlığı içinde verebilirsiniz.

Web üzerinden yapılan al ışverişlerde garanti olmadığından bahsediliyor.

Faturanızı elinizde bulundurmaya devam ettiğini sürece, internet aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz tüm alımlarda, semtinizde bulunan bir dükkandan yapacağınız alışve rişte sahip olacağınız bütün tüketici haklarına sahip olmaya devam edersiniz. Hatta mahalli dükkanların ve küçük mağazaların pek çoğunun fatura veya fiş bile kesmedikleri düşünüldüğünde, internet üzerinden yaapcağınız al ış ver işlerde garanti açısından çok daha güvende olduğunuzu söylemek yanlış olmaacaktır.

Kredi kartımın şifresini sitenize vermek istemiyorum, bu sizin sitenizden sipariş geçmemin önünde bir engel mi?

Hayır, kesinlikle değil, çünkü elektronik ticaret yapan web siteleri sizden kredi kartınızın şifresini asla ama asla istemez. Eğer bir site sizden böyle bir şifre talep ederse, hemen gerekli mercilere bildirimde bulunun. Sitemizden alışveriş yaparken kartınızın şifresini kullanmaycaksınız. Her zaman size güven veren ve kaliteden ödün vermeyen şirketlerin internet sitelerinden siparişver meyi ihmal etmeyin. Bu siteler 3D Secure sistemini kulanan güvenilir kurmlara ait websiteleridir ve satn alım işlmleri esnasında sizden katiyen parola talebinde bulunmayacaklardır.