İPTAL VE İADE

Her şeyden çok önem verdiğimiz müşterimizin herhangi bir mağduriyet ya da sıkıntı yaşamaması için ancak iptal ve iade süreçlerimizi dikkatle okuduktan sonra sayfamız aracılığıyla sipariş vermesi gerekmektedir. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, ürünlerin toplam ücreti kredi kartınızdan derhal düşecektir. Bu noktadan sonra hangi aşamada işleminizi iptal etmek istediğinize göre, prosedürde değişiklikler olabilmektedir. Satın alma işlemi gerçekleştirildikten sonraki ilk altısaat içerisinde siparişinizin içeriğinde ürün değişimi yapmak, adres ya da telefon gibi sipariş bilgilerinizde değişikliğe gitmek yahut da siparişinizi bütünüyle iptal etmek isterseniz, Siparişlerim sekmesinden alakalı siparişi seçmeniz ve arzuladığınız değişikliğe göre gerekli adımları takip etmeniz gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde siparişinizi bütünüyle iptal ettiğiniz takdirde, kartınızdan çekilen ücret bankanızın belirlediği süreden sonra hesabınıza geri gönderilecektir.

Satın alma işleminin üzerinden belirtilenden fazla zaman geçtiği takdirde, iade sürecini başlatabilmek için kargolanmış ürünlerin adresinize ulaşmasını beklemeniz gerekmektedir. Ürünler size ulaştıktan sonra pakedinizi seçtiğiniz kargo firmasının yetkilisinin gözü önünde açmak suretiyle her şeyin eksiksiz olduğundan emin olarak hepsini ilgili kargo şirketine teslim etmeli ve size verilecek takip numarasını sisteme girerek iade prosedürünün başlatılmasına onay vermelisiniz. Gönderdiğiniz kargo depomuza ulaşıp eksiksiz bir şekilde kayıt altına alındığında, ödemeniz bankanızla iletişim kurularak hesabınıza geri yatırılacaktır. Şirketimiz iptal ve iade koşullarında önceden herhangi bir bildirim ya da uyarı yapılmaksızın değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kutusu açılmış, tahrip edilmiş, kullanılmış ürünlerde değişim ya da iade talep edilemez. Eğer ambalaj veya üründeki hasarın kargodan kaynaklandığı yetkili kargonun kuryesinin önünde tutanakla kayıt altına alınmamışsa, değişim talebi geçerli olmayacaktır. Yani bu durum kullanıcının sorumluluğu altındadır. Lütfen bu hususta dikkatli davranınız.

Değerli ziyaretçilerimizin sepetlerindeki ilaç ve ürünleri onaylamaları esnasında teslimat için yanlış veya eksik adres girmeleri sonucunda postalanan kargonun yanlış adrese gitmesi ya da tüketiciye ulaşmaması, kullanıcının sorumluluğuna dahil edilmektedir. Bu durumda kargo şirketinin zararı müşteri tarafından temin edilmelidir. Bu tip bir durumun yaşanmaması için onay basamağında adresinizin doğruluğunu iki defa kontrol ediniz.

İptal ve iade uygulamalarımızın ayrıntıları, tüketici hakları yasalarına uygun bir şekilde düzenlenmiştir. Bu koşullar hakkında kafanızda bir soru oluşuyorsa lütfen öncelikli olarak çağrıme kezimize danışınız. Burada belirtilen iptal ve iade koşulları dışında merak ettiğiniz hususlar varsa bize ulaşın. İptal ve iadenin kargo ve nakliye ücretleri ve gerçekleştirilmesine dair adımlarla alakalı ayrıntılar, Nakliye ve Kargo başlıklı sayfamızda daha detaylı bir şekilde ele alınmaktadır. Lütfen ancak o sayfayı da dikkatle gözdn geçirmenizin ardından ileti yoluyla müşteri hizmetleri servisimize sorularınızı iletin.

Değişim sürecinde fiyatında da farklılaşma yaşanan ürünlerde, müşterinin siparişi onayladığı anda geçerli olan fiyatlar uygulanmaya devam edilir. Bu tür durumlarda müşterinin sorumluluğu yoktur ve ekstra ücret kesinlizkle talep edilmeyecektir.