Nakliye ve Teslimat

Nakliyat ve teslimatla ilgili prosedürülerimiz değerli kullanıcılarımızın seçmiş oldukları teslimat yönteminine göre farklılık göstermektedir. Yurt içi ve yurt dışı nakliyat düzenlemelerimize web sitemizde detaylı olarak yer verilmiştir. Lütfen alışverişinizi yapmadan önce bulunduğunuz yere göre uyguladığımız çeşitli düzenlemeleri dikkatle okuyunuz.

Müşterilerimizin sepetlerine ekledikleri cinsel sağlık ürünleri ve ilaçları hemen aynı gün temin etmeye ve kargolamaya çalışıyoruz. Arzu edilen ürünün stoklarımızda bulunmaması ve depoya getirilmesinin gerektiği nadir durumlarda, maksimum kargolanma süresi 3 gündür. Üçiş günü içinde kargo şirketine teslim edilen sipariş, bulunduğunuz adrese göre en geç bir hafta içerisinde size ulaşmış olacaktır.

Satın aldığınız ürünlerin teslimatı sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç konu bulunmaktadır. Teslimat esnasında ambalajı açarak siparişinizin eksiksiz, yanlışsız ve hasarsız bir şeklide temin edildiğinden emin olmanız ve aksi takdirde kargo şirketi görevlisine bir tutanak tutturmanız, iade, değişim ve iptal işlemleri ya da eksik gönderilen ürünlerin tamamlanması açısından büyük önem taşımaktadır.

Aldığınız kargonun ambalajını açtıktan sonra yukarıda belirtilen durumlardan biriyle karşılaştıysanız, öncelikle internet sitemizde belirtilen adımlara göre uygun süreci başlatmanız, sonra da müşteri ilişkileri servisimizle temas kurmanız gerekmektedir. Eğer size eksik ürün gönderildiyse ödemesini gerçekleştirmiş olduğunuz diğer ürünlerin de tamamlanması, arızalı, hasarlı veyahut yanlış ürün gönderilmiş olması durumunda da iptal veya değişim için kargo yetkilisine tutturduğunuz tutanağın numarasıyla müşterih izmetlerimize başvurmalısınız.

İade sürecinde ürünü neden iade etmek istediğinize dair geri bildirimde bulunmanız, bizim her zaman daha iyiye ulaşmak isteyen dinamik ve yenilikçi kadromuzun müşteri memnuniyetinde yaşanan sorunları tesbit edebilmesini ve üstesinden gelebilmesini, yan çok değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için ihtiyaç duyulan adımların atılmasını kolaylaştıracaktır.

Kargo ücretleri seçeceğiniz ödeme yöntemi, bulunduğunuz lokasyon ve tercih ettiğiniz nakliye seçeneğine göre değişiklik göstermektedir. Belirli kampanyalar dahilinde, sabit bir tutarın üzerinde alışveriş gerçekleştiren müşterilerimizin kargo ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Hasar ya da yanlış ilaç gönderilmesi sebebiyle yapılan değişimlerde, kargonun geri gönderilmesi ve tekrar ulaştrılmasını içeren ödemeler şirketimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ancak yedi iş gününü geçen iptal ve iade taleplerinde, ürünlerin geri gönderilmesinden kaynaklanan nakliye ücretleri müşteriye aittir.

Kargonuzu ister evinize isterseniz de iş yerinize göndertebilirsiniz. Ambalajlarımız kişisel hayatın gizliliğini katiyen tehlikeye atmayacak şekilde, içeriği kargo şirketinin çalışanları tarafından bile anlaşılamayacak biçimde bizim tarafımızdan hazırlanmakta ve kargoya teslim edilmektedir.

Yurt dışına gönderim ile ilgili ücret ve uygulamalar ülkeye göre mühim farklılıklar içerebilir. Lütfen bulunduğunz ülkeyle ilgili prosedürlerimizi önem vererek incelemekten kaçınmayınız. Sağladığımız tüm bilgiler, müşterilerimizin memnuniyetini ve mutluluğunu garanti altına almaya ve olası sorunları daha ortaya çıkmadan ortadan kaldırmaya yöneliktir.

Nakliyat, kargo ve teslimat konularında sevgili müşterilerimiz tarafından bizlere en çok yöneltilen soruların cevaplarını aşağıda kısa kısa vererek sizin için alışveriş deneyimini kolaylaştırmak ve daha eğlenceli hale getirmek istedik.

Siparişim ne durumda ya da nerede nasıl bileceğim?

Alışeriş sepetinizi onayladıktan sonraki ekranda ödemenizi yaparken, gönderim seçenekleri hakkında da bilgilendirileceksiniz. Bu aşamada seçtiğiniz gönderim seçeneğine bağlı olarak, size bir sipariş kodu verilecek. Sitemizin Siparişlerim kısmından doğru sipariş koduyla ürünleriniz stokta var mı, paket hazırlandı mı ve sipariş yola çıktı mı, tüm bunları görebileceksiniz.

Siparişiniz bir kez tercih etmiş olduğunuz kargo firmasına teslim edildiğinde, bu kez bir kargo takip numarası size iletilecek. Bu takip numarası ile seçmiş olduğunuz kargo firmasının internet sitesinden paketinizin konumunu izleyebileceksiniz.

Aldığım ürünlerin gönderim ücreti ne kadar olacak?

Sepetinizdeki malların nakliye ücreti, birkaç unsura göre değişim gösterebilir. Birinci olarak, belirli bir fiyatın üzerindeki alımlarda, tüm kargo ücretleri bizim tarafımızdan ödenmektedir.

İkincisi, bulunduğunuz şehir ve seçtiğiniz teslimat ve ödeme yöntemler de ücrete farklı şekillerde yansımaktadır. Kapıda ödemenin ekstra bir maliyeti bulunmaktadır. Bütün bu hesaplamalar siz sepetinizi onayladıkan sonra teslimat ile ilgili bilgilerde seçim yaptığınız esnada size gösterilecek ve tercihinize göre ödeyeceğiniz toplam tutar ekranda belirecektir.

Aldıklarım ne zaman kargo firmasına teslim edilmiş olur?

Bütün medikal ürünlerimizi ve cinsel sağlık ilaçlarını sipariş verildiği gün kargoya teslime çalışmaktayız ancak bazen stok problemleri sebebiyle bu mümkün olmamakta. Aldıklarınızın nakliyeye en geç teslim tarihi, üç işgünü içerisindedir.

Postaya verilen gönderilerin müşterimize ulaşma süresi ise müşterinin yaşadığı şehrin depomuza olan uzaklığı ve sizin bulunduğunuz yerdeki şubelerin posta hizmeti sağlayan kurumun kendisi tarafından ne sıklıkla ziyaret edildiğine göre değişmekle birlikte, en fazla yedi i şgünü içerisinde paketinizin evinize ya da büronuza ulaşması beklenmektedir.

Hangi noktalara gönderim yapmaktasınız?

Türkiye’nin her ilinde her noktaya, her ilçeye gönderimimiz mevcuttur. Yurt dışında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriye’ti sınırları içerisindeki şehirlere posta servimimiz bulunmakta. Eğer kargo firmalarının şubelerinin bulunmadığı bir ilçe, nahiye ya da köyde yaşamakta iseniz, almak istediğiniz ilaçları size posta servisi ile de göndermemiz mümkündür.

Gönderim yaptığımız tüm ülke içi vedışı konumları haritamızda nokta nokta görebilir ve bu yerlere sevk edilen gönderimlerin ortalama olarak ne kadar süredece alıcının eline uaşmasının beklendiğini inceleyebilirsiniz.

Peki ama ya iade, değişim ve iptal durumlarında ne olacak?

Bu hususla ilgili detaylar iade ve iptal sayfamızda konunun tüm ayrıntılarına değinilerek anlatılmıştır. Lütfen o sayfayı özen göstererek gözden geçiriniz.

Kargonuz size ulaştığı vakit, ambalajı kargo firmasının çalışanının gözü önünde açmanız mühim bir noktadır. Paketi açtığınız zaman, itina göstermeniz gereken birkaç madde bulunmaktadır. Bunlardan ilki, sepetinize eklemiş olduğunuz ve bedelini ödediğiniz bütün ürünlerin, paketin içinde bulunduğundan emin olmaktır. Dikkat gösterilmesi gereken başka bir madde, kutunun içindeki ilaçlar ve ürünlerin, sizin sipariş ettiğiniz ürünler olup olmadığını kontrol etmektir. Yani size yanlış ürün gelmediğinden emi nolmak isteyeceksiniz. Bu 2 maddede sorunla karşılaşmadığınız takdirde, almış olduğunu ürünlerin kendi ambalajlarını inceleyip, herhangi bir zarar veya hasar var mı bunun kontrolünü sağlamalısınız.

Yukarıda bahsettiğimiz üç noktadan birinde bir sorunla karşılaşırsanız, paketi önünde açtığınır kargo şirketi görevlisine derhal bir tutanak hazırlatınız ve karşılaşılan sorunun tutanakta düzgün ve doğru bir şekilde yer aldığını kendi gözlerinizle görünüz.

Ardından ürünleri tekrar kargo firmasının yetkilisine teslim ederek, geri göndermek istediğinizi belirtiniz. Bundan sonra tutanaktaki bilgileri, kargo takip ve sipariş numaralarınızı çağrı merkezimize ya damüşteri hizmetlerine bildiriniz.

Yukarda yazılan durumlarla karşı karşıya kalındığında, gönderim ve geri iade nakliyesi ücretlerini kim ödeyecek?

Ürnlerin geri iadesi sırasında çıkacak olan masrafların hangi taraf yükümlülüğünde ödeneceği bazı şartlara tabidir. Bunu kısaca müşteriden kaynaklanan hatalar, kargodan kaynaklanan hatalar ve bizden kaynaklan hatalar olarak 3e bölmemiz mümkündür. Kullanı kaynaklı hatalarda, yani örneğin siz değerli ziyaretçilerimizin yanlış veya eksik sipariş vermesi, üyelik sırasında yanlış adres girmesi, alınan ürünü yanlış kullanması ya da ürünlere hasar vermesi gibi durumlarda iade, iptal gibi işlemlerde oluşacak zarar, müşteriye aittir. Kargo şirketinden kaynaklanan durumlarda ise müşterilerimiz herhangi bir ekstra ödeme yapmadan gönderilerini seçmiş oldukları kargo şirketi vasıtasıyla geri gönderebilirler.

Gönderimin gizliliği nasıl korunacak? Kargo firmasının çalışanları ne satın aldığımı bilebilirler mi?

Sunduğumuz seçenekler içerisinden hangi nakliye ve kargo seçeneğini, hangi şirketi seçecek olursanız olun, gönderinizin son derece gizli bir şekilde paketleneceğinden ve tes limedi leceğinden emin ola bilirsiniz.

Çalıştığımız kurumların hiçbirinde işyeyrnin hiçbir çalışanı, görevlisi ya da yöneticisi bizim kendi ellerimizle hazırladığımız paketlerin içeriğinden ve yahut sitemizde satışa sunulmuş olan ürünlerin genel yelpazesinden yani cinsel sağlıkla ilgili ilaç ve araçlar pazarladığımızdan kesinlikle haberdar değildir. Bu sebepten dolayı kargonuzu ister ev ister büronuz her yere göndertebilir ve çevrenizde hiç kimsenin paketi teslim aldığınız anda içeriğiyle ilgili kuşkuya kapılacağına dair şüpheniz olmaz. Müşterilerimizin güveni ve gizliliği bizim için çok önemlidir. Bunu kusursuz ve eksiksiz müşteri memnuniyetinin olmazsa olmaz bir parçası adlediyoruz.

Sizin internet sitenizde listelemediğiniz bir nakliye firmasının şubesine gönderim yapılmasını istersem ne olur?

Ne yazık ki şu anda çalıştığımız şirketler sadeace bizim sitemizin içeriğinde belirttiğimiz kurumlar ile sınırlıdır. Bu kurumlardan biriyle çalışmak istemiyorsanız veya bulunduğunuz yere daha yakın bir şubeden teslimat almayı tercih ediyorsanız, bu isteklerinizi lütfen Öneriler konu başlığı altında çağr ımerkezimi ya da müşterihizm etleri servisimiz ile paylaşınız